Kaip pasirengti laiko keitimui

Kaip pasirengti laiko keitimui

Kovo pabaigą lydi ne tik pavasarinės orų prognozės, bet ir laikrodžių rodyklių pasukimo į priekį tradicija. Tai reiškia, kad pereiname į vasaros laiką, kuris atneša daugiau šviesaus dienos laiko, tačiau taip pat „atima“ iš mūsų vieną vertingą valandą miego pirmąją perėjimo dieną. Nors tai gali pasirodyti nedidelis laiko poslinkis, tačiau net menkiausia rutinos kaita gali turėti įtakos mūsų fizinei ir psichologinei būklei.

Kaip pasirengti laiko keitimui?

  1. Suderinkite organizmo ritmą. Prieš laikrodžio rodyklių pasukimą į priekį keletą dienų iki to eikite miegoti 15–20 minučių anksčiau. Taip pat nustatykite žadintuvą kelias minutes anksčiau. Šis palaipsniui atliktas persitvarkymas padės organizmui prisitaikyti prie pokyčių.
  2. Sukurkite ramybės oazę. Užtikrinkite, kad miego aplinka būtų kuo palankesnė: pakankamai tamsi, vėsi ir rami. Venkite ekrano šviesos, alkoholio ar kofeino prieš miegą, nes šie veiksniai gali sutrikdyti miego ciklą.
  3. Mėgaukitės šviesa. Siekdami reguliuoti cirkadinį ritmą, ryte leiskite sau pasimėgauti natūralia šviesa. Tai pagreitina „vidinio laikrodžio“ atstatymą ir padeda būti žvalesniems.

 

Kaip prisitaikyti prie naujo laiko?

  1. Dienos šviesa yra jūsų sąjungininkė. Dieną daugiau laiko leiskite lauke.
  2. Veikla ir mankšta. Fizinis aktyvumas ne tik gerina nuotaiką ir bendrą sveikatą, bet ir miego kokybę. Vakarais venkite intensyvios mankštos.
  3. Venkite stimulų prieš miegą. Sintetinė šviesa iš įvairių ekranų gali pakeisti natūralų miego ritmą. Miegamajame naudokite tamsios šviesos lempas, skaitykite knygą arba atlikite atpalaiduojančias veiklas.
  4. Atkreipkite dėmesį į mitybą. Sveika ir subalansuota mityba, daug per dieną išgeriamo vandens padeda išlaikyti energijos lygį ir gerina nuotaiką.

 

Psichologinis prisitaikymas

Psichologinis nusiteikimas pokyčiams taip pat labai svarbus. Leiskite sau pripažinti, kad pirmąją savaitę po laiko persukimo gali būti sunkiau susikaupti ar jausitės labiau pavargę. Psichologiškai pasiruoškite tam, kad šie svyravimai yra normalūs ir laikini. Taip pat pabandykite pažvelgti į šį laikotarpį kaip į progą atnaujinti ar pradėti naujus sveiko gyvenimo įpročius.

Nepaisant to, kad paskutinį kovo savaitgalį „prarandame“ valandą, turime galimybę „laimėti“ daugiau šviesos ir galbūt net naują pradžią. Psichologinis paruošimas ir organizmo ritmo suderinimas gali padėti šiam laikotarpiui tapti mažiau varginančiu. Prisitaikykite prie kintančių sąlygų teigiamai nusiteikę ir netrukus pamatysite, kaip jūsų kasdienybė vėl tampa sklandi ir harmoninga.


Psichologė Marina Guptor